עיצוב המטבחעיתונות

ביקור במטבחו של השף, חיים כהן

המטבח של השף, חיים כהן

מקום בלב

כל עיסוקיו של המאסטר שף חיים כהן, מתוכניות בישול ועד ספרי מתכונים ומסעדות הם תזכורת מתמדת לעובדה שאוכל הוא דרך לליבם של אנשים.   ביקור במטבח ביתו הפרטי, כשמסביב הכול משדר אווירה ביתית, פשטות והמון נגיעות אישיות העניק לי הבנה שמטען הלב של המאסטר מתחיל מהבית, במטבח

ההליכה בשביל הכניסה לבית מעוררת בי סקרנות רבה לגבי מה הצפוי בתוך הבית. מבחוץ הכול טובל בסבך של צמחיה ים תיכונית וכל מי שהיה נכנס דרך השער הזה ופוסע בשביל העץ לעבר הבית המשופץ, לא היה מעלה על דעתו היכן הוא, בסביון. סוכת הגפנים, שתילי הורדים ושפע צמחי התבלין הריחניים שמקבלים את פניי כבר בכניסה לבית, מעניקים תחושת חמימות ביתית נעימה, לא מנקרת שעוטפת אותי בברכת “ברוכים הבאים”.

אני פוסעת לעבר דלת הכניסה לבית, שנפתחת ומזמינה אותי לבוא ולהיכנס פנימה היישר לתוך החלל המרכזי בבית, המטבח. כאורחת שלא מן המניין מן התחלה פשוט נעים לי, אני יושבת במטבח ומרגישה את האנרגיות הטובות והאווירה הכיפית בבית, כלפתע יוצא לעברי השף חיים כהן. מעבר לפנים המוכרות מהמסך הקטן, אני פוגשת באדם מאיר ועל פניו חיוך ביישן.  יש משהו בעיסוקו, באהבתו לדברים הצנועים, הפשוטים, לזיכרונות מהמטבח של אמא, לאותה תחושה בסיסית ועמוקה שאוכל הוא דרך לליבם של אנשים, באהבה ובנחמה, שהופכות את חיים כהן למאסטר בענייני אוכל ומטבח.

השף חיים כהן, בן 52, נשוי לסיגל ואב לשלושה ילדים, גר בסביון. בעלים של מסעדת “דיקסי”, קרן לשעבר ומסעדת יפו תל-אביב החדשה. בין ראשוניה של מגישי תוכניות בישול, בערוץ הראשון “שום פלפל ושמן זית” ושופט בתכנית הריאלטי “מאסטר שף” בערוץ השני.

כשהגעתי לביתו של חיים כהן, הייתי בטוחה שאפגוש במטבח שכולל בתוכו את כל הציוד והחידושים הקיימים לשפים במטבח. אך מסתבר שהחשיפה לשפע החדשנות הקיימת בשוק המסעדות, לא שינתה את השקפת עולמו הפרטית ש”בשביל לעצב מטבח עם יכולות בישול לא צריך מטבח וציוד של מסעדה”.  זה מאוד פשוט בעיניו, אנשים שמעצבים מטבחים מתחלקים לשני סוגי אנשים: כאלה שמבשלים ואוהבים לבשל ויודעים את הפונקציונאליות הבסיסית הנדרשת במטבח. לכאלה שלא, שעבורם המטבח הוא רק צו האופנה האחרון.

בקשתי מחיים ש”ידליק לנו את האורות” וישתף אותנו בכמה מסודות העיצוב המטבח הביתי הפרטי שלו ושל בני משפחתו.

רגע לפני סוד

זו לא הבית הראשון של בני הזוג כהן. המשפחה עברה לגור בסביון לפני כחמש שנים מהעיר הגדולה תל-אביב. החיבור לבית היה מיידי, לא הייתה התלבטות. מן הרגע הראשון מיד כשנכנסו אליו בשער היה ברור שאת הבית הזה הם רוצים “היה משהו נעים ופשוט בבית הסוכנות הישן, בית של פעם, עם המון אנרגיות טובות שהתחברנו מיד לאווירה ובקשנו לשמר “.

מבנה הבית השתנה מעט. מן ההתחלה היה ברור שהמטבח הוא מרכז ההתרחשות בבית ומשמש ציר מרכזי, ממנו יוצאים ליתר החללים.  תהליך התכנון הראשוני של המטבח בבית והתאמתו לחיי המשפחה היה שונה מיסודו מתכנון המטבחים במסעדות שבבעלותו ועסק בעיקר במבנה התרבותי של משפחת כהן, בדפוסי החיים ובצרכים הנדרשים היומיומיים.

עיצוב המטבח הביתי התממש בעזרתן של מעצבות הפנים אורנה וקרן “ברוש אלון” שמלוות את חיים וסיגל למעלה מעשור. מעיצוב בית אימא בקרית שלום לפני 17 שנה ועד לאחרון ביתם בנווה צדק. החיבור לטעמם של אורנה וקרן היה ידוע ומדויק ללא כל חששות, מתוך היכרות אישית וחברות רבת שנים. 

קרן גור אלון ואורנה ברוש ויץ הגיעו מתחום האומנות והאופנה. ההפריה ההדדית בין השתיים הכשיר את הקרקע ליצירה המשותפת הראשונית שלהן. סטודיו ברוש אלון שהוקם בשנת 1994. קרן ואורנה מובילות בתחום אדריכלות הפנים לבתים פרטיים ודירות יוקרה והסגנון הקלאסי עדכני עם קו עיצוב נקי והרמוני מאופיין להן.

מערכת היחסים ארוכת השנים בין אורנה, קרן ובני הזוג כהן הוליד את החיבור המיידי לעיצוב הבית והמטבח בפרט  “היה לנו מאוד קל, בלי בריף, ידענו בדיוק מה חיים וסיגל רוצים במטבח”.

במקרה הזה, כמו בבתים נוספים שעיצבנו, הקשר הבין-אישי בין המעצב ללקוח הוא חשוב מאוד. על מנת לעצב בית לאנשים שגרים בו ולא עבורנו. אתה לומד את הלקוח ואת היחס שלו למרחב, את אורח החיים, הצרכים וגם את הפנטזיות והחלום.  כך שמעבר לידיעה מהו הסגנון המבוקש של בני הזוג כהן והרצון לשמר את האווירה של בית הסוכנות הישן, שכן “לבתי הסוכנות הישנים יש מראה פורבנסי פחות מודרני” היה ברור שצריך להכניס המון רוך ואור לבית, פחות עמוס וכפרי כמו בבתי הסוכנות הישנים שמעצבים, אלה יותר מעודכן וחם.

בשלב הסקיצה תוכנן להרחיב את כל חזית המטבח, תוכנן חלון “גדול ושמח” שהכניס הרבה אור פנימה וזה בנוסף למפתחי יציאה לגינה מהמטבח.

הירידה לפרטי פרטים במפרט המטבח התחשבה בעיקר בדינאמיקה של חיים בשימוש בו, כמו: גודל משטח העבודה הנדרש, הצורך בכיור נוסף במשטח העבודה, מיקום מגירות הסכו”ם והסכינים, המרחק מהכיריים, מיקום מכונת הקפה והספלים “כל אלה פרטים שירדנו אליהם עד לרמת הכפית”.

צילום רסקין פרלמן צלמים עיצוב אורנה וקרן “ברוש-אלון”
צילום רסקין פרלמן צלמים עיצוב אורנה וקרן “ברוש-אלון”

לצד פרטים אלה הייתה דרישה לתנור גז ולא חשמל ולכיריים מקצועית. מכשירים שלא נהגנו לשלב במטבחים פרטיים אחרים והכרנו דרך חיים. התקציב למטבח היה מוגבל ובני הזוג היו מעורבים כל העת, ישנם פרטי ריהוט במטבח שנוספו רק מספר שנים מאוחר יותר.

קו העיצוב של המטבח הוא קלאסי אופייני עם אלמנטים מודרניים ולא מודרניים מדי. דגם המטבח הוא דגם קיים של חברת היטאצ’י, בלי מסגרות הדלתות. עיצוב דלת המטבח, החריצה והצבע נעשה על פי דרישה שלנו, במיוחד למטבחו של חיים.

קרן ואורנה התבקשו לא פעם לעצב מטבחים למסעדות שבבעלותו של חיים, אך סירבנו בעיקר מהסיבה שבתהליך היו מעורבים כל כך הרבה גורמים והקשר הבינאישי עם סיגל וחיים היה תמיד מעל לכל. לא פעם נתנו פתרון לבעיות שהתעוררו במסעדות אבל ברמה החברית בלבד. בעיצוב הבית והמטבח הפרטי של חיים הייתה זרימה והכול הלך חלק.

חיים מעיד “שכל המעצבים קונים באותם חנויות. לאורנה וקרן יש טעם מן המשובחים שפגשתי, הן מסוגלות לייצר את ההרמוניה הנדרשת בין הפריטים ללא עוררין, כאילו הם נולדו להיות שם מלכתחילה. זה הבית שהכי פחות מושקע בסביון ובין הבתים הכי יפים כאן”.

 

טיפ של אורנה וקרן: זכרו לגודל האינסופי של מטבחים שמעצבים היום יש מגבלה פונקציונאלית ונוחות. הדברים צריכים להיות נגישים וזמינים למשתמשים בו. “יש חשיבות אדירה למרחקים, פחות לטייל במטבח, אחרת, זה סיוט לבשל בו”.

סוד המטבח

חיים מעיד על עצמו שיש אנשים שנולדו עם אהבה למוסיקה או לאמנות “אני נולדתי עם אהבה לאוכל, תאווה מולדת. מאז שאני זוכר את עצמי הדברים שריגשו אותי יותר מכל היו טעמים וריחות. מטען הזיכרונות הילדות הגדול שספגתי, היה ממטבחה של אמא “אין משהו דומה בעיצוב המטבח שלי למטבח של אמא, אלא יותר למהות שהדברים מתנהלים במטבח”.

“בית מבחינתי לפני הכול זה מקום לאהוב” מאחר והאהבה המולדת של השף כהן היא לאוכל.  יוצא שהמטבח, מקום משכנו של האוכל, הוא לב ליבו ונשמתו של חיים. לדעתו, עיצוב המטבח, הסגנון והאווירה בו ישפיעו וישאירו חותם על בני המשפחה והחברים לאורך שנים.

התפיסה שהמטבח הוא לב לבו של הבית בחיי היומיומיים היא בסיסית. כשהילדים חוזרים מבית הספר ומתיישבים לעשות שיעורים במטבח ומחליפים חוויות מהיום, כשברקע סירי הבישול על הכיריים זה סוד קסמו של המטבח בבית.

מבחינתו העיסוק באוכל במטבח הביתי אינו מוגבל רק לבני המשפחה.  מלאכת הבישול והכנת האוכל מתבצעת גם בעת אירוח אין צורך בפורמאליות וברשמיות  “הבישול במטבח, מבחינתי, הוא חלק מהאירוח” יש משהו באותו “בלאגן” של הבישול, שאנשים מאוד אוהבים.

ואולי עוד סוד קטן, פחות קשור לעיצוב, יותר למהות. במטבח של משפחת כהן אין מקפיא. את חומרי הגלם לבישול קונים כל יום או חיים מביא מהעבודה. למרות הטרחה היומיומית, להשקפתו של חיים  “יש משהו רומנטי ובסיסי בזה שאתה צריך לדאוג למשפחתך כל יום לאוכל. מעבר לטריות, זה סוג של דינאמיקה של חמימות ופשטות של החיים”.

רגע לפני השיפוץ

בני הזוג כהן יושבים עם אורנה וקרן מ”ברוש אלון” ומניחים מספר דגשים לעיצוב המטבח. כשהבקשה הראשונית היא לפשטות. ואלה הדגשים:

  • המון אור שיהיה רך ולא ישיר.
  • קשר ישיר בין הפנים לחוץ הבית.
  • יציאה מהמטבח לגינה.
  • כיור רק מול חלון “גדול ושמח” (לבטח לא מול קיר).
  • קשר ישיר ונוח בין משולש העבודה: מקרר, כיריים, כיור.
  • משטח עבודה רחב שלצידו כיור קטן נוסף.
  • כיריים עם 6 להבות גדולות.
  • תנור מקצועי על גז בלבד ולא תנור טורבו חשמלי.
  • חלל אירוח פתוח מול המטבח.

טיפ של חיים: מעולם המסעדות כדי לקבוע מהו המרחק האידיאלי בין המכשירים השונים, יש לפרוס את הידיים לצדדים. אורח פריסת הידיים הוא המרחק האידיאלי לעבודה נוחה במטבח.

השיפוץ והעיצוב

מבנה הבית השתנה רק מעט מצורתו המקורית, על מנת להרחיב ולהכניס יותר אור פנימה הוחלט לפתוח את כל חזית המטבח.  תקרת הרביץ המיושנת שהייתה בבית הוחלפה בתקרת רעפים שחושפת את קורות העץ התומכים ומעניקות למקום תחושה של חלל גבוה ופתוח.

התקרה וקורות העץ נצבעו בצבע מולבן והבחירה בגוונים לבנים גם לחלונות העשויים פרופיל בלגי וגם לפרגולה המקורה שבחוץ, מלכדים את החוץ והפנים לחלל המשכי, שמגביר בצורה משמעותית את תחושת המרחב.

כעת לאחר השיפוץ, ממפתחי המטבח אפשר להשקיף אל שביל הכניסה ואל הנכנסים בשערי הבית וגם להיכנס דרכם לבית. שכן בחזית המטבח מותקנים שני פתחי יציאה. חיים מעיד על עצמו “אני נכנס לבית רק דרך דלתות אלה”.

המטבח מתוכנן בצורה ‘חית’ כשמרכזו אי עבודה מרשים המשמש כמשטח עבודה מרכזי. יחידת האי היא דו-כיוונית. בצד הפונה לפינת הטלוויזיה היא משמשת כשולחן אוכל, סביבה ניצבים שורת כסאות בר גבוהים, עשויים עץ ממוחזר שנבנה ממשטחי עבודה ובצידו האחר של האי נמצאים במרכז, כיריים מקצועיות לצד כיור קטן ומשטחי עבודה משני צדדיו. יחידות אחסנה העשויות מגירות שמכילות את הסירים נמצאות מתחת לאי.  המרווח שנוצר בין האי לארונות האחרים היא 1.20 מ’ לערך והיא פונקציונאלית ונוחה לשימוש.

ארונות המטבח הם של חברת היטאצ’י עשויים עץ טבעי מלא בעבודת נגרות שהוזמנה במיוחד למטבח של חיים.  חלקם של דלתות הארונות שקופים ועל המדפים הגלויים ניצבים כלי אוכל שמוכנים לשימוש מיידי.

צורת ‘חית’ סביב האי כוללת: אזור האחסון המכיל את המקרר, תנור גז ואת ארונות המזווה. דלת היציאה לגינה ואז ארונות מטבח נמוכים המכילות את מגירות הסכו”ם, הכיור המרכזי ומדיח כלים ואז שוב דלת יציאה לגינה ובצידו השני יחידת אחסון פתוחה שבחלקה התחתון ארונות אטומים בהם מקרר יין קטן. יחידת האחסון הפתוחה “הוטרינה” נצבעה בצבע אטום בגוון אפור בהיר, יתר גווני ארונות המטבח היא בצבע עץ טבעי.

בחלל המרווח שנפתח בין המטבח לפינת הטלוויזיה ניצב הקמין ובסמוך לו שולחן אוכל עגול קטן שמשתלב היטב באווירה ההרמונית של המטבח והבית כולו.

פריטי הריהוט הייחודים והכלים שנאספו במרוצת השנים מעניקים למטבח את האווירה האינטימית הנעימה ואת הנגיעה האישית של חיים בכל פינה.

הבחירה בתנור גז מקצועי של גודין ובכיריים מקצועיות הם העדות היחידה שמדובר במטבחו של שף. ניסיון הבישול הרב שנים לימד את חיים שבישול בתנור גז הוא נוח ופשוט יותר. תנור גז הוא “סלחן” יותר, בכל שלב שאתה מוציא את האוכל הוא יהיה טעים, אתה לא יכול לטעות, כמו בבישול בטאבון.

טייפים של חיים לפני השיפוץ: תנסו לגור בבית לפני השיפוץ על מנת לספוג חלק מהאווירה שקיימת בבית. יש נטייה לאנשים להרוס ופחות לקבל את מה שיש, בשיפוץ בית “יד שנייה” יש יתרון – אתה מקבל את החיים של האנשים שגרו בו ובוחר מה מתאים לך ומה לא.

המטבח והגינה של חיים

הגינה מרחיבה באופן משמעותי את המטבח, הדלתות היוצאות לגינה פתוחות לראווה כל העת והם מבטלים את התחושה של הפרדה המקובלת בין חוץ לפנים. החצר וגווני הירוק הופכים לחלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים של המטבח ומסביבתו.

פרגולת העץ המולבנת שנבנתה לאורך כל חזית המטבח עטופה בגפנים במרכזה עומד שולחן, ספסל וטאבון בנוי. האור שנכנס פנימה דרך הפרגולה למטבח הוא רך ולא ישיר.

השימוש בגינה לא באה על סיפוקו של חיים רק במבט. גינה מטופחת ומוקפדת עוטפת את הבית מכל עבריו. עצי פרי ושיחי ירק חלקם הוזמנו במיוחד על ידי חיים נשתלו מסביב. אבוקדו, מנגו, שקד, גויבה, שזיף, חציל, לימון, תאנה לצד צמחי תבלין מכל הסוגים והמינים.

מערכת היחסים שמתקיימת בין המטבח לגינה של חיים היא רב שיח פעיל, יופי ושימושיות נשזרים זה בזה.  הריחות, הצבעים, צמחי התבלין, הירק והפרי מחזקים את מערכת יחסי הגומלין בין חיים לגינתו המניבה. בלי חשש ללכלוך הוא מזין את הגינה כשהוא משליך את חלקי הירקות והפירות שהוא אוכל והיא מחזירה לו ביבול וביופי.

“קפה של בבוקר או סתם ככה לשבת במטבח ולהשקיף אל הגינה. להתבונן בפרפרים הלבנים העפים מעל הפרחים, להקשיב לציוץ הציפורים, להתבונן בקורי העכביש שנוצרו בין הצמחים ובשאר הצבעים מטעינות אותי וממלאות לי את הלב.” חיים כהן

המטבח של חיים הוא אינו עוד חלל בבית, הוא לב לבו של הבית, מרכז התרחשות של משפחת כהן. התחושה והשקפה שנגלו לעיניי מהכניסה לבית ועד לקבלת הפרטים הטכניים שעיצבו את המטבח של השף, חושף שהאהבה לאוכל ולמטבח נובעת בעיקר מהמהות ומאופיו של האדם.

יצירת המטבח הביתי של כל אחד ואחת מאיתנו הוא שיקוף של הדינאמיקה של חיי המשפחה והחברים שסובבים אותנו. יש שפע רעיונות של עיצוב מטבח שיכולים לשקף את טעמכם האישי אבל לבטח הם אינן יכולים לשקף את המהות ואופיו של כל אחד ואחת.

שאתם נגשים לעיצוב מטבח, אל תעתיקו עיצוב מטבח קיים, זכרו מי אתם ? מה אתם אוהבים ומבקשים להרגיש ? האם נחוץ לכם מטבח גדול או קטן ? איזה אווירה אתם מבקשים מוקפדת או חסרת רשמיות ? כל אלה הם שאלות שאתם צריכים לענות כדי להתקדם בתהליך התכנון עד לשלב הסופי של עיצוב המטבח.

ראה עוד

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close