עיצוב פנים ופאנג שוואי

הכנות לפני תחילת שיפוץ

הכנות לפני תחילת שיפוץ

לפני תחילת השיפוצים בבית, הראש מוצף בסידורים ובתיאומים אין סופיים. כדי לעזור לכם לעשות קצת סדר בבלגן אספתי כמה טיפים אחרונים שיעזרו לכם להתכונן לשיפוץ.

.

אחרי שטיילתם בעשרות חנויות לקרמיקה, הכנתם חמש טבלאות תקציב באקסל, נפגשתם עם ארבעה קבלנים, מתקין פרקטים ועוד ארבע מעצבות, רק דבר אחד לא לקחתם בחשבון: היכן תשהו בזמן השיפוץ. התשובה המושמעת על  ידי אנשים רבים היא בדרך כלל: “נגור בבית”.

כשמשפצים את הבית וממשיכים לגור בו כדאי לשים לב למספר נקודות שיעשו את ההבדל באיכות החיים כדי להימנע מתסכול אינסופי. תכנון מוקדם יקל עליכם בזמן שאין גישה לאזורים שלמים בבית.

  • ארזו תיק כאילו אתם יוצאים לחופשה -אספו את החפצים שבשימוש יומיומי והניחו אותם באזור בבית שאינו חלק מהשיפוץ.
  • דברים יקרי ערך תנעלו בכספת או תעבירו להורים או למישהו שאתם סומכים עליו.
  • סדר היום משתנה, העובדים מגיעים בשעות הבוקר המוקדמות ומתחילים להתרוצץ בבית, דאגו שכל הפעולות המביכות כמו שירותים ומקלחת – תעשו בטרם הגעתם או אפילו דאגו למחיצה.
  • זכרו אתר עבודה זה אזור מסקרן לילדים אך גם מסוכן לילדים. כלי עבודה, חוטי חשמל חשופים ועוד. לפני שהילדים מגיעים לבית – תעשו סיבוב בבית וודאו שאין לילדיכם נגישות ותעירו את תשומת ליבם לאזורים בעייתיים.
  • יש לכם בעל חיים זכרו שגם הוא כמו ילדכם, סקרן וחשדן מטבעו. הם מפחדים מרעשים ועשויים ל”נקום” בכם על זה שהוצאתם אותו מהשגרה, תדאגו גם לו לפינה משלו וסידור מתאים במשך היום.

חשוב לזכור כי שיפוצים לא נגמרים תמיד במועד. במידה ומדובר בשיפוץ מקיף לבית, כדאי לשקול ברצינות למצוא מקום מגורים חלופי. אצל האמא, אצל החברים עם יחידת דיור נוספת או אפילו ניתן לשכור דירה או חדר לתקופה קצרת מועד. מקומות אלו מצוידים לרוב בציוד הנדרש לשם מגורים שוטפים ואינו מצריך דבר מלבד בגדים ומעט חפצים אישיים.

את רכושכם ניתן לארוז למשך השיפוץ ולאחסן במחסנים, רבות מחברות ההובלה מספקות שירות כזה או ניתן לאחסן באחד מחדרי הבית ולנעול את הדלת לגישה. הלכלוך וכמות העבודה שתצטרכו להשקיע בשביל לנקות את הכול לאחר מכן יהיו בלתי נסבלים.

אחת התקלות הנפוצות בשיפוץ היא הכנה מול השכנים. זכרו שגם השכנים שלכם עומדים ”ליהנות“ מתהליך השיפוץ. כדי למנוע חיכוכים שתפו את דיירי הבניין במועדי תחילת וסיום השיפוץ. תלו מודעה במעלית או בכניסה לבניין. הקפידו לשמור על ניקיון השטחים הציבוריים הניחו קרטון על רצפת המעלית, בדקו עומסים של נשיאה ציוד כבד במעלית ועדכנו את הקבלן. אל תשכחו לטאטא בסוף יום עבודה את הכניסה לבניין, תאמו זאת מול הקבלן ובעיקר תרכזו את עבודת הרעש בשעות הבוקר כך שבשעת צהרים יהיה פחות רעש והשיפוץ לא יהווה מטרד. במידה ואתם צריכים להניח שרוול לפינוי אשפה, בדקו שאין הוא מפריע לשכנים. כך גם לגבי מכולה.

רגע לפני שמתחילים בעבודת השיפוץ בדקו שוב והימנעו מטעויות – בדקו שהזמנתם את הדלתות עם כיוון הפתיחה הנכון, בדקו את סוג המרצפת עם הטקסטורה הנכונה ולא המחליקה. בדקו אם לקחתם בחשבון את הכבלים ואת כל נקודות החשמל הנדרשים, כך גם לגבי גובה נקודת החשמל. תאמו התקנת מזגן לפני צביעה והתקנת פרקטים לפני התקנת רהיטים.

שיפוץ יכול להיות תהליך קשה מנטאלית אם אתם מתכננים שיפוץ בקרוב ומבינים את הערך של תהליך מוקדם ומוחשב, אז תמשיכו לעקוב אחרי הטור שלי.  אני פוגשת לקוחות רבים שמדגישים בפני שהם נמנעו משיפוץ בגלל חוסר נוחות שכרוך בו ואילו היה להם המידע הם היו נערכים לו.

תכנון נכון מקטין את הסיכוי לשגיאות ולנזק שמאריכות את זמן השיפוץ ומן הסתם נוגעות גם בתקציב ובנפש שלנו. בהצלחה

ראה עוד

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close