עיצוב פנים ופאנג שוואי

פאנג שואי

פאנג שואי

רבים שמעו על השיטה אך רק מעטים יודעים מה המקור שלה, כיצד היא מיושמת, ועבור אילו חללים היא מתאימה. בראש ובראשונה, מטרת השיטה היא לעזור להגיע להרמוניה עם הטבע. זו שיטה העומדת בבסיס הדת הטאואיסטית אשר משפיעה גם על הרפואה הסינית ותורת אומנויות הלחימה. במובן המילולי, המשמעות של “פנג שוואי” היא “רוח ומים”

מקור השיטה ומאפיינים עיקריים

את ההתפתחות של סגנון העיצוב הסיני “הפאנג שואי” אפשר למצוא כבר בחצרות הקיסרים לפני למעלה מ 4000 שנה. התורה אמורה לשקף את האופן בו אנו מבינים את העולם, את היקום ואת מערכות האנרגיה השונות.

בעזרת שיטת העיצוב הזו ניתן ליצור סינכרון מלא בין הבית והסביבה לבין תבניות האנרגיה.   במילים אחרות, זו תורת עיצוב המתאימה למי שרוצה לקחת חלק בתופעות מחזוריות כגון זמן וצ’י כדי לסדר את חייו ואת סביבת העבודה כך שיעזרו לך להשיג את מטרותיו ואינה קשורה לאמונה אלא רק לעבודה עם טכניקה וחישובים.

גישות לפאנג שואי

יש כמה גישות ליישום, אפשר לעבור לבית חדש או אפילו לבנות בית חדש ולהתאים אותו לאנרגיה של הגרים בו. אולם לעיתים קרובות אתה גר בבית קיים ורק רוצה לשפר את האווירה בו או לפתור בעיות מסוימות בחייך.

חיפוש פתרון נקודתי לפתרון בעיות היא לעיתים קרובות הגישה היעילה ביותר ועדיף להתמקד בפתרון בעיות מוגדרות על ביצוע שינוי גורף במקום המגורים.  אם החיים זורמים כהלכה, הגבל את השינויים לכיוונים עדינים, אל תמציאו בעיות שאינן קיימות.

המונח “צ’י”  מהו ? המושג מתייחס לזרם אלקטרומגנטי חמקמק המקשר בין כל הקיים ביקום. הבנת האנרגיה והשליטה בה משמשת שיטות ריפוי מזרחיות מסורתיות. הצורות, החומרים והצבעים שבבית משפיעים על אנרגית הצ’י. ניתן אם כן, לשנות את אנרגית הצ’י שבבית על מנת שזו תתאים לצרכיך.

חמשת היסודות

תפיסת “חמשת היסודות” מיושמת על פי רוב ברפואה המזרחית, אך ניתן ליישמה על הבית והאדם. כמו היין והיאנג, חמשת היסודות נקשרים עם עונות השנה ושעות היממה וכל יסוד תומך בבא אחריו ולפניו ומושפע ממנו. חמשת היסודות הם: מים, עץ, אש, אדמה ומתכת.

כל אחד מחמשת היסודות מתאר סוג מסוים של אנרגית צ’י, שניתנת לקישור עם כיוון ייחודי לה ומתייחסים לצורות, צבעים וחומרים שנמצאים בבית עצמו ומחוץ לו וקיים קשר גומלין בניהם.

קל יותר להבין את עקרונות שיטת העיצוב במידה ומתייחסים אל כל אחד מהחלקים העיקריים בבית בצורה נפרדת. במהלך תקופת המגורים בבית יש השפעה אנרגטית בין הבית לבין הדייר. ככל שהדיירים חיים בבית זמן רב יותר כך הוא מבטא את מהלך חייהם בצורה נאמנה ומדויקת.

ישנם בתים שפשוט תענוג להיכנס אליהם, הם מעניקים אווירת נינוחות ונעימות והתחושה לא קשורה לסגנון העיצוב אלא רק לאנרגיה ולסידור

ישנם בתים שפשוט תענוג להיכנס אליהם, הם מעניקים אווירת נינוחות ונעימות והתחושה לא קשורה לסגנון העיצוב אלא רק לאנרגיה ולסידור. אנרגיה זורמת בהרמוניה במרחב שאנו מעצבים עבורנו… זו תחושה עמוקה שמעניקה לדיירים חיים מלאים בשפע הצלחה ואהבה.

ראה עוד

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close