רוני מטיילת

טיול במרוקו

טיול במרוקו

יום 1: תל אביב – מלגה

טיסת לילה למלגה שבדרום ספרד. ההעברה למלון .

יום 2: טנגי’ר – ראבט

בוקר טוב – לאחר ארוחת הבוקר והתארגנות נתחיל בטיולנו -נסיעה דרך קוסטה דל סול – חופי השמש של ספרד לאלחסירס. שייט במעבורת של כשעה במיצריי גי’ברלטאר המרשימים. המיצרים המחברים את אירופה לאפריקה.

עם ההגעה נצא לראבט, עירו של המלך ובירת מרוקו. נבקר במוזוליאום של מוחמד ה- 5, נראה את מגדל חסן שברחבת המוזוליאום, נצפה על ארמון המלך ונצטלם עם שומרי ראשו. נמשיך לאזור הטיילת שלאורך החוף האטלנטי.

יום 3: קזבלנקה – מרקש סיור בעיר

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור רגלי בקזבלנקה, במדינה והמלח היהודי, נצפה על המסגד הגדול ע”ש חסן ה- 2 שנחשב מפואר ביותר בעולם, נעבור באזור וילות אנפה ונסתובב בין חנויות השוק המקומי.

נמשיך לטייל ברחובות העיר באזורים ככיכר האו”ם, בתי המשפט, הדואר, הקונסוליה הצרפתית וקתדרלת ה”לב הקדוש” בתום הסיור נסיעה למרקש, סיור בעיר היפה ביותר מבין ארבע ערי המלוכה של המגרב: פס, מקנס, מרקש, רבט. נבקר בגנים ובבריכת המנרה, שנבנו על ידי הסולטן מוחמד ה-2. משם נמשיך לקוטוביה, המסגד שנראה ממרחקים והפך לסימלה של מרקש, מסגד שיכול לשמש דוגמא לתכנון מהמאה ה- 12, נמשיך לג’מע אל פנה, המוקד של העיר העתיקה, כיכר ענקית תוססת  עם דוכני מזון, ריחות מיוחדים להטוטנים, מאלפי נחשים, קוסמים וקהל רב. לאחר שנטייל בין החנויות והדוכנים נשוב חזרה למלון.

יום  4 :  עמק האוריקה

ביום זה נצא אל עמק האוריקה היפה והירוק, ממנו נשקפים הרי האטלס הגבוהים וביניהם הפסגה הגבוה ביותר במרוקו, הר הטובאקל. הסיור מתחיל במישורים ופונה ומטפס אל  האטלס, דרך כפרים ברבריים, אל שוליו הצפוניים של רכס הטובאקל. האיזור רווי נחלים קטנים וגדולים המעבירים כמויות מים רבות מהאטלס הגבוה למישור. בחלק מכפרי עמק האוריקה, איזור ירוק , השונה בתכלית מהאזורים שהכרנו עד כה . בתום היום נשוב למלוננו.

בערב נוכל לצאת (בתשלום נפרד)  למופע מרהיב “אצל עלי” – מופע ססגוני-בשילוב של ריקודים, שירה, אקרובטיקה על סוסים ויריות באוויר,המופע כולל כיבוד קל ושתיה חמה.

יום 5: מרקש – בני מלל – איפראן – פס

הבוקר נצא לאורך פסגות האטלס התיכון לעבר העיירה בני מלל הממוקמת במורדות המערביים של הרי האטלס התיכון, עיירה שמקבלת את מימיה ממעיין עין אסרדון. סיור במפלים ונסיעה אל העיירה איפראן, שבלב איזור שופע מים ויערות עצי ארז ושעם, עיירה השוכנת בגובה של 650 מ’ מעל פני הים. איזור בעל נוף מרהיב המהווה דוגמא טובה לרב גוניות האקלימית ונופית של מרוקו.  נראה את פסל האריה שבכניסה לעיירה, האגם היפה ונערוך תצפית על האיזור מגן העיר. מאיפראן נמשיך לפס..

יום 6: פס

הבוקר נצא לסיור בעיר העשירה במבנים דתיים, מסגדים ומדרסות, העיר שנוסדה במאה השמינית. נסייר במדינה הנחלקת לפי מקצועות שונים, כצבעים, נפחים, בורסקאים, נבקר בבית העלמין השמור ונטייל בין סמטאותיו המפותלות של הרובע  היהודי. כמו כן נצפה על ארמון המלך ששימש בעבר כבית ספר התיכון היהודי, “אליאנס”. בערב אפשרות ליציאה ל”חפלה” מרוקאית.

יום 7: מקנס – טנג’יר – ספרד

הבוקר נתחיל במקנס, השוכנת דרומית להרי הריף. מקנס נבנתה במאה ה- 17 ע”י  הסולטן מולאי איסמאעיל ושימשה כעיר בירתו. נבקר ברובע היהודי העתיק של העיר, נצפה על “תלמוד תורה” והמלח היהודי ובאם יתאפשר נערוך סיור בבת הקברות היהודי שהינו מרשים ביותר. ייתכן מעבר לספרד ביום זה.

יום 8: טנג’יר – מלגה הבוקר נסיעה לנמל של טנג’יר  נעלה על המעבורת לספרד. עם ההגעה נסיעה לכיוון שדה התעופה של מלגה לטיסה חזרה ארצה

ראה עוד

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close