כלליעיצוב המטבח

מה זה עץ סנדוויץ’ ?

מה זה עץ סנדוויץ' ?

אתם מבולבלים כל חברת המטבחים והנגרים מספרים לכם שהם משתמשים בסנדוויץ הכי טוב.  למה? כי גוף הארונות הוא מרכיב המרכזי שמרכיב את המטבח ויש לו השפעה רבה על אורך החיים של המטבח

על מנת לעשות לכם סדר, אנסה בכתבה לסקור את סוגי סנדוויץ’ הנפוצים כדי שיהיו לכם כלים לבחור את הסנדוויץ’ המתאים לכם

מה זה עץ סנדוויץ’ ?

שכבות דקות של עץ המודבקות בצורה של שתי וערב אחת לשנייה כדי ליצור משטח חזק ועמיד. עץ הסנדוויץ’ לענף המטבחים שונה משמעותית מזה המשמש לבנייה כאשר ההבדלים הם בעיקר סוג העץ וסוג הדבקים.

מספר השכבות של לביד איכותי יהיה בעל תו תקן ויכיל לפחות 9 שכבות. רובם המוחלט של הלבידים בארץ מיובאים מסין. כמו תמיד, גם כאן ניתן למצוא רמות ואיכות משתנות, שתלויות בייצרן ובסוג הלביד.

לביד שעבר בדיקות התקן של מכון התקנים זה לביד שאחוז הלחות בו נמוכה ובין שכבות הדבק שלו יושם חומר דוחה חרקים דבר שמבטיח לכם שלא יופיעו במטבח תולעי עץ או גרוע מכך, הם יגיעו ביחד עם המשטח ויתפשטו לרהיטים אחרים בבית.

לעתים מבקשים ממני מטבח מעץ מלא וכאן יש טעות שכדאי לשים אליה לב. גם במטבח מעץ מלא גוף הארונות יהיה תמיד מסנדוויץ’. העץ הוא חומר חי שמתכווץ בקור ומתרחב בחום כיוון שהוא מכיל אחוז לחות גבוה. דבר שבסופו של דבר גורם לעיוותים בגוף ולקושי בפתיחת מגירות ודלתות.  

סנדוויץ’ אוקומה אדום

סנדוויץ האוקומה האדום מגיע בגוון חום אדמדם. הוא מיוצר מעץ שנקרא “אוקומה” או  “גבון” . עץ זה שייך למשפחת המהגוני ומצטיין ברמת קשיחות גבוה מאוד, דבר שמאפשר לו להתמודד היטב עם עומס הברגים המחזיקים את הפרזול.

זכרו פרזול מתקדם יכול לשאת משקל עד 70 קילו לכל מגירה, ביחידה ממוצעת בה מותקנות 3 מגירות יכול נשיאת המשקל של הלביד צריכה להיות יותר מ 210 ק”ג. סנדוויץ’ אדום הוא המבוקש ביותר אך מחירו יקר.

סנדוויץ’ מסוג בירץ’, ליבנה

סנדוויץ’ איכותי מאוד. הגוון שלו בהיר והוא עשוי מעץ שנקרא ליבנה ומגיע אלינו הרחק מהצפון. מדובר בעץ חזק המכיל שכבות עץ בהירות וכהות. בלביד זה בדרך כלל משתמשים לצביעה.

סנדוויץ’ אדום מסוג טווין

רמת האיכויות של העץ תלויה בדרך היישום של שכבות העץ. כאן שתי השכבות החיצוניות של הלביד עשויות מעץ גבון, אוקומה והשכבות הפנימיות עשויות מעץ צפצפה. סנדוויץ’ טווין באיכות טובה יוכל להחזיק שנים רבות. את הטווין תוכלו למצוא אצל רוב הנגרים מאחר והוא פשרה הגיונית בין איכות ומחיר.

סנדוויץ’ עשוי צפצפה

סנדוויץ’ שלא מתאים לשימוש במטבחים אך לצערי נפוץ מאוד. סנדוויץ זה לא נכנס לקטגוריות הסנדוויץ’ הלביד נחשב לזול מאוד עם שכבות של עץ צפצפה ( עץ רך מאוד) שבדרך כלל אינן אחידות. קל לזהות את הלביד הזה בשל צבעו הצהוב דהוי

ראה עוד

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close