עיצוב המטבחעיתונות

מינימליזם בלופט יוקרתי באתונה

הקסם והיופי שבפשטות בעיצוב מינימליזם הוא לעצב במינימום פרטים, לא להעמיס על החלל וביחד עם זאת לקבל מראה מלא סטייל ואופי. אז בואו נראה איך זה קורה בפועל בלופט יוקרתי בחצי האי אטיקה באתונה

הלופט ממוקם ברובע מגורים יוקרתי, בחלקו הצפוני של המרכז ההיסטורי של אתונה ונקרא “קאזה פוליטיה”. בנין בן שלוש קומות שמגיע לשיאו עם גג שמציע נוף בעל ערך רב של הר פרנטה, חבל אטיקה באתונה.  אחד האזורים שטופי השמש בדרום מזרח יוון, רצועת חוף של ים, טבע ירוק המוקף משלושת עבריו בים האיגאי – מראה מרשים מעין כמוהו.

הפרויקט תוכנן על ידי סטודיו AK Praxis ומציג אינטראקציה של אור טבעי עם צורות טהורות, צבעים בהירים וחללים חדירים. כל אזור בבית מנוסח על פי מסע האור במשך שעות היממה – נוזל ואוורירי.

העיצוב הנקי של קירות הפנים מוחקים את המחסומים בין הפנים לחוץ ונותנים לטבע להיכנס פנימה, מכל חלון בבית. הצבעים שנבחרו ניטרליים ומקבלים חיבור על ידי הצללה והרבה אור טבעי ממלא את החלל ומעניק לו מראה גדול.

הלופט מעוצב ברובו בלבן, אפור בהיר, עץ אלון ונגיעות של פרטי מתכת כרומים או שחורים כשיצירות אומנות קו פזורות בנגיעות קטנות ומעניקות לו אופי. אזור המטבח בולט ופתוח לסלון ובו שני אלמנטים מנוגדים – שולחן אוכל מלבני שחור ניצב מול אי לבן בוהק.  

עיצוב המטבח הפתוח משלים את שפת העיצוב – מינימליזם מקסימלי.

קיר ארונות האחסון הגבוהים במטבח מסתיר את מרבית מכשירי החשמל והדלתות בגימור סאטן, הוורידים הדקים שעוברים מעשירים את החומר.

על משטח האי במטבח הונח לפיטק, אבן הטבעית שהיא תערובת של 100 אחוז מינרליים טבעיים, נטול דיו לחלוטין. איכות החומר היא מהגבוהות ביותר בפיתוח משטחים בעיצוב בר קיימא.

כשמעצבים מטבח בסגנון עיצוב מינימליסטי ואין פרטים רבים העיצוב יכול להיות קר וסטרילי מדי אך הירוק שנכנס פנימה מלביש את החלל ועושה את כל ההבדל 

ראה עוד

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדוק גם
Close
Back to top button
Close
Close